PRĂVĂLIOARA BUNULUI CREŞTIN

In dorinta sincera de a va asista in cerintele Dvs. de natura duhovniceasca, va punem la dispozitie in coltul nostru din Biserica asa numita Pravalioara Bunului Crestin, cu o gama variata de lucruri de folos sufletesc:
• Lumânari de ceara curata aduse de la Sf. noastra Mitropolie din Paris
• Cartea Cartilor: Biblia, Carti de invatatura Ortodoxa scrise de marii duhovnici ai Neamului, Carti de Rugaciune si nelipsitul din orice casa din Parohie: Ghidul Ortodox al Par. Cleopa de la Sihastria, cu raspunsuri la mutiplele noastre intrebari.
• Obiecte de cult: Icoane, candele, cruci, metanii, cruci baptismale
• Tamâie sfintita si carbuni de aprins acasa

Ne bucuram de asemenea sa va putem prezenta mai multe productii proprii ale Parohiei noastre:

DVD-uri:
* Prima Liturghie in Blanchardstown (2010)
• Primul Hram românesc si Hirotonia Par. Petru (2010)
• Par. Ioan Irineu Craciun la aniversarea a 30 de ani de preotie (2009)
• Crâmpeie de sarbatori românesti la Dublin (2006)
• Vizita Icoanei Facatoare de minuni de la Kursk in Biserica din Arbour Hill (2006)
• Valeria Peter Predescu de Ziua Nationala a României sarbatorita in Biserica din Arbour Hill (2005)
• Saptamâna Mare si Pastile sarbatorite in Biserica din Arbour Hill (2005)
• Paraclisul Maicii Domnului si Privegherea de Sf. Adormire in Biserica din Arbour Hill (2005)